< Gå til nyere afhøringer

Afhøringer fra den 5. marts 2019 - 10. december 2019

Skatteministeriets Interne Revision (SIR)

5. marts 2019

Afhøring af: Bisidder:
Bo Daugaard Advokat Ann Rask Vang
Jens Lundgaard Advokat Karen-Margrethe Schebye
Linda Severinsen Advokat Merete Keller Berdiin
Tina Laustsen Advokat John Kahlke

12. marts 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lars Kørvell Advokat Karen-Margrethe Schebye
Søren Kristensen Advokat Karen-Margrethe Schebye
Torben Ersbøll Advokat Kim Pedersen

13. marts 2019

Afhøring af: Bisidder:
Tina Laustsen Advokat John Kahlke
Kjeld Rasmussen Advokat Ann Rask Vang
Kurt Wagner Advokat Henrik Peytz

SKAT's administration af udbetaling af refusion af udbytteskat

19. marts 2019

Afhøring af: Bisidder:
Bente Klein Fridberg Advokat Henrik Juul
Birgitte Normann Grevy Advokat Kim Pedersen
Jette Knudsen Kim Knudsen
Inge Lise Baumann Advokat Anton Gramstrup Larsen

26. marts 2019

Afhøring af: Bisidder:
Iben von Hallas Advokat Anton Gramstrup Larsen
Hanne Villemoes Hald  Advokat Anton Gramstrup Larsen

27. marts 2019

Afhøring af: Bisidder:
Laurits Cramer  

2. april 2019

Afhøring af: Bisidder:
Reserveret til supplerende afhøringer  

9. april 2019 - NB: Afhøringerne begynder kl. 13.00 

Afhøring af: Bisidder:
Kaj Steen Advokat Henrik Karl Nielsen
Troels Holst Larsen Advokat Jakob Buch-Jepsen

10. april 2019

Afhøring af: Bisidder:
Frank Høj Jensen Advokat Peter Breum

24. april 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lars Nørding  Advokat Lida Hulgaard
Lars Kørvell Advokat Karen-Margrethe Schebye
Søren Kristensen  Advokat Karen-Margrethe Schebye

30. april 2019

Afhøring af: Bisidder:
René Frahm Jørgensen   Advokat Mads Krarup

7. maj 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lena Bardrum Advokat Henrik Stig Lauritsen
Klaus Østergård Jensen Advokat Pernille Backhausen

8. maj 2019

Afhøring af: Bisidder:
Jette Zester Advokat Merete Keller Berdiin
Pia Eder Advokat Noaman Azzouzi
Vibeke Varnes Hoffgaard Advokat Anton Gramstrup Larsen

14. maj 2019

Afhøring af: Bisidder:
Pia Kolind Nielsen Advokat Noaman Azzouzi
Henrik Kofoed Espersen Advokat Kim Pedersen
Jeanette Nielsen Advokat Noaman Azzouzi

21. maj 2019

Afhøring af: Bisidder:
Aino Olsen Advokat Pernille Backhausen
Susanne Thorhauge Advokat Stine Gry Johannessen

22. maj 2019

Afhøring af: Bisidder:
Richard Hanlov Advokat Stine Gry Johannessen

28. maj 2019

Afhøring af: Bisidder:
Johnny Schaadt Hansen  
Linnea Nissen Advokat Noaman Azzouzi
Iame Pedersen Advokat Karen-Margrethe Schebye
Karina Tangaa Jul Andersen  Advokat Noaman Azzouzi

4. juni 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lisbeth Rømer  

18. juni 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lisbeth Rømer  

Skattemyndighedernes øvrige kontrolsystemer

19. juni 2019

Afhøring af: Bisidder:
Poul Buus Lassen Advokat Noaman Azzouzi
Maj-Britt Nielsen Advokat Noaman Azzouzi
Peter Tøttrup Advokat Poul Jost Jensen
Orla H. Kristensen Advokat Stine Gry Johannessen

25. juni 2019

Afhøring af: Bisidder:
Bente E. Oddershede Advokat Stine Gry Johannessen
Richard Hanlov Advokat Stine Gry Johannessen

20. august 2019

Afhøring af: Bisidder:
Tom Stevns  
Ivar Nordland Advokat Poul Heidmann

27. august 2019

Afhøring af: Bisidder:
Torben Børge Rasmussen  
Anders René Andersen Advokat Peter Breum
Preben Underbjerg Poulsen Advokat Poul Heidmann

28. august 2019

Afhøring af: Bisidder:
Christian Baden Ekstrand Advokat Peter Breum
Lill Helene Drost Advokat Kim Meurs-Gerken

3. september 2019

Afhøring af: Bisidder:
Anne Munksgaard Advokat Stine Gry Johannessen
Kim Tolstrup Advokat Kim Pedersen

10. september 2019

Afhøring af: Bisidder:
Andreas Bo Larsen Advokat Noaman Azzouzi
Jakob Ulrik Wassard Schou Advokat René Offersen

11. september 2019

Afhøring af: Bisidder:
Jakob Ulrik Wassard Schou Advokat René Offersen
Lise Bo Nielsen Advokat René Offersen

24. september 2019

Afhøring af: Bisidder:
Dorthe Pannerup Madsen Advokat Merete Keller Berdiin

25. september 2019

Afhøring af: Bisidder:
Dorthe Pannerup Madsen Advokat Merete Keller Berdiin

8. oktober 2019

Afhøring af: Bisidder:
Hans From Advokat Stine Gry Johannessen
Per Hvas Advokat René Offersen

9. oktober 2019

Afhøring af: Bisidder:
Frank Høj Jensen Advokat Peter Breum
Lars Nørding Advokat Lida Hulgaard

22. oktober 2019

Afhøring af: Bisidder:
Hanne Kathrine Lange  
Thorbjørn Todsen Advokat Jon Lauritzen
Kristian Hertz Advokat Pernille Backhausen

Skattemyndighedernes ledelsesorganer og øverste ledelse

23. oktober 2019

Afhøring af: Bisidder:
Niels Kleis Frederiksen Advokat Poul Heidmann
Kent D. Sørensen Advokat Thomas Booker
Lars Tjærby Rasmussen Advokat Jon Lauritzen
Kirsten Otbo Advokat Jon Lauritzen

5. november 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lars Møller Madsen Advokat Birthe Rasmussen
Karin Bergen Advokat Stine Gry Johannessen
Jan Lund Advokat Thomas Booker

6. november 2019

Afhøring af: Bisidder:
Preben Kristiansen Advokat Søren Stenderup Jensen
Kaj-Henrik Ludolph  

12. november 2019

Afhøring af: Bisidder:
Jan Lund Advokat Thomas Booker
Lisbeth Rømer Advokat Kim Meurs-Gerken

19. november 2019

Afhøring af: Bisidder:
Lisbeth Rømer Advokat Kim Meurs-Gerken

20. november 2019

Afhøring af: Bisidder:
Eva Damm Advokat Noaman Azzouzi

26. november 2019

Afhøring af: Bisidder:
Kim Allan Bak Advokat Stine Gry Johannessen
Jan Muff Hansen Advokat Karen-Margrethe Schebye

Skattemyndighedernes ledelsesorganer og øverste ledelse

3. december 2019

Afhøring af: Bisidder:
Jens Madsen Advokat Jon Lauritzen
Winnie Jensen Advokat Martin Cumberland

4. december 2019

Afhøring af: Bisidder:
Winnie Jensen Advokat Martin Cumberland
Otto Brøns-Petersen Advokat René Offersen

10. december 2019

Afhøring af: Bisidder:
Anne Sophie Springborg Stricker Advokat Jon Lauritzen
Per Jacobsen Advokat Henrik Karl Nielsen
Jan Topp Rasmussen Advokat Mette Stimpel Stenled